Biura nieruchomości w dobie pandemii – odc. 4

Biura nieruchomości w dobie pandemii – odc. 4

W części czwartej na wasze pytania odpowiada: Tomasz Laskowski – Inwestor, twórca pierwszego w Polsce serialu o remontowaniu kamienic pt. Remontowe Rewolucje, właściciel Inside Park SA, związany z nieruchomościami od 13 lat.

1. Jak obecna sytuacja wpłynęła na organizację pracy biura i jakie środki bezpieczeństwa podjęliście?

Wpływ jest z jednej strony znaczący bo nie spotykamy się codziennie w biurze, ale nie wpłynęło to na wydajność zespołu. Szybko dostosowaliśmy się do spotkań zespołowych online oraz do prezentacji nieruchomości klientom poprzez wideoprezentacje lub wirtualne spacery.2. Jakie w tej chwili są główne utrudnienia w pracy pośrednika i jak sobie z nimi radzicie?Nie widzimy utrudnień. Sytuacja dotknęła każdego i wszyscy wiemy, że nie mamy większego wpływu na to co się dzieje dookoła nas. Oczywiście stosujemy płyny dezynfekujące, maski i inne środki bezpieczeństwa rekomendowane przez WHO. Nie należy bagatelizować pandemii, ale nie możemy też stanąć w bezruchu i zatrzymać swojej działalności. Zarówno ja jako Prezes Inside Park jak i cała moja załoga zamierzamy zrealizować postawione sobie cele na 2020 rok.3. Eksperci spierają się o to jaki wpływ będzie miała pandemia na rynek nieruchomości, jedni wieszczą załamanie cen, inni jedynie lekką korektę krótkoterminową, a jakie są Twoje przewidywania? Niedawno pisałem cały artykuł na ten temat, zachęcam do zapoznania się w linku poniżej https://inwestujewnieruchomosci.pl/nieruchomosci-a-koronawirus/

4. Czy od czasu ogłoszenia pandemii udało wam się domknąć transakcje które były już rozpoczęte?

Czy udało się przeprowadzić całkiem nowe transakcje? Czy udało się podpisać nowe umowy na reprezentowanie sprzedających nieruchomości? Jeśli tak, to czy mógłbyś porównać jak to wygląda w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku?

U nas ilość zgłoszeń klientów spadła o 60% marzec 2019 do 2020, ale nie świadczy to o sprzedaży. Zgłaszają się bardziej zdeterminowani klienci, oczywiście decyzyjność jest zachwiana co wcale nie dziwi nas jako sprzedających. Sprzedaliśmy 5 nieruchomości w czasie pandemii. Zrobiliśmy nawet jedną transakcję zakupu nieruchomości i sprzedaliśmy ją również w czasie pandemii. Tak więc życie toczy się dalej.

5. Na koniec może chcesz dodać coś od siebie?

Tak, od siebie chciałbym zaprosić do przeczytania mojego artykułu o tym jak ważne w kontekście inwestowania jest otaczanie się profesjonalistami. (link poniżej)

https://inwestujewnieruchomosci.pl/krytycy-ktorzy-nas-powstrzymuja/

Obserwujcie nasze social media, by nie przegapić kolejnych odcinków, a jeśli działacie na rynku nieruchomości i chcielibyście wypowiedzieć się na naszym blogu to skontaktujcie się z nami.