Unikatowa posiadłość ze stajnią na Kaszubach!

ul. Kartuska, Sulęczyno, Polska
980000 zł
 • Brak pokoi
 • Brak windy
 • Brak łazienek
 • Brak piwnicy
 • Brak balkonu
 • 1 garaż
 • Brak tarasu
 • Brak parkingu

980 000 zł

28500.00 m2

34 zł/ m2

Szczegóły

Przepiękna posiadłość położona wśród zielonych lasów, łąk i czystych kaszubskich jezior.

Nieruchomość znajduje się w miejscowości Sulęczyno, oddalonej 24 km od Bytowa, 25 km od Kościerzyny oraz 66 km od Trójmiasta (z Gdyni bez problemu dotrzemy tu bezpośrednią linią autobusową). 

Cała posiadłość ze względu na charakter i korzystne położenie może być wykorzystana inwestycyjnie na hotel, pensjonat, restaurację lub inną działalność gospodarczą i handlową.

W pobliżu Sulęczyna znajdują się piękne tereny rekreacyjne: jezioro Mausz, Węgorzyno i Gowidlińskie, a także Rezerwat Przyrody – Mechowiska Sulęczyńskie.
Ta atrakcyjna miejscowość jest punktem etapowym spływów kajakowych i ma rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Co roku, w lipcu, turyści odwiedzają Sulęczyno na festiwalu plenerowym – Jazz w Lesie. 

Na działce o łącznej powierzchni 2,86 ha znajdują się:
– dom,
– garaż na 2 samochody,
– mieszkanie dwupokojowe (położone nad garażem),
– mieszkanie jednopokojowe (bezpośrednio przy stajni), 
– stajnia dla koni z 7 boksami + 2 boksy letnie,
– drewutnia.

Duży, dwupiętrowy dom o powierzchni całkowitej 250 m2, składa się z: trzech sypialni, przestronnego salonu z kominkiem (75m2), jasnej kuchni (25m2), dużej łazienki z prysznicem i wanną (18m2), osobnej toalety oraz dwóch pomieszczeń gospodarczych w podpiwniczeniu. Dom cechuje wysoki standard wykończenia i unikatowy charakter. Wszystkie okna są typu PVC, na ścianach położone są gładzie. Podłogi na parterze wykonane są ze specjalnego rodzaju piaskowca, na piętro prowadzą schody zrobione ze szlachetnego malachitu, a podłoga w salonie ułożona jest z robionego na zamówienie parkietu. Całości dopełniają wykute przez kowala stalowe elementy mebli. 

Jasne mieszkanie dwupokojowe, o powierzchni 48 m2, położone nad garażem, składa się z: sypialni, pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki. 
Drugie mieszkanie położone jest bezpośrednio przy stajni (mieszkanie dla pracownika), a w jego skład wchodzi: pokój z aneksem kuchennym i mała łazienka. Całość o pow. 25 m2. Wszystkie nieruchomości posiadają wysoki standard wykończenia i osobne wejścia.
Budynki są dobrze ocieplone z zewnątrz (styropian) i wewnątrz (wata mineralna) i posiadają ogrzewanie olejowe i CO. 

Na terenie działki znajduje się również nowa drewutnia o pow.80 m2. Fundament drewutni jest przygotowany do adaptacji na mieszkanie.
Wjazdy na posesję kryte są polbrukiem (przygotowane do wjazdu na teren cysterny z paliwem). 
Ogrodzony jest ok. 1ha terenu całej działki. Na posesję prowadzą trzy odrębne wjazdy.
Na działce poza obiektami mieszkalnymi i użytkowymi znajduje się strumień i zarybiony mały staw z 17 źródłami wody. Istnieje możliwość adaptacji tego stawu na ogrzewanie alternatywne (w zimie nie zamarza).
We wrześniu 2019 roku, na dachu domu zostały zamontowane panele słoneczne o powierzchni 6m2.

Koszty utrzymania nieruchomości są bardzo niskie: podatek gruntowy 75,- rocznie.

Serdecznie zapraszam na prezentację!

KREDYT? – spotkaj się z naszym doradcą.

NOTARIUSZ – preferencyjne stawki dla naszych Klientów. 

Niniejsze ogłoszenie służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

 • ID: 13519
 • Opublikowano: 2019-10-07 14:05:27
 • Aktualizowano: 2019-10-07 15:04:30
 • Wyświetlenia: 3